Górnicy wybierają przyszłość i rozwój

Górnicy głosują – 80% poparcia dla SegWitu, rośnie prawdopdobieństwo aktualizacji protokołu, wciąż rośnie liczba głosujących

Antpool / Bitmain, największy mining pool, głosuje za SegWitem, podobnie jak Bixin, BW, BTCC, Bitfury, ViaBTC, BTC.TOP i kilka mniejszych.

Istnieje prawdopodobieństwo, iż po aktualizacji, pomimo 80% hashrate’u, jedynie 75% lub w najgorszym przypadku 60% bloków zostanie uznanych.

Górnicy muszą zachować 80-90% przez następne 2-3 dni w celu zachowania SegWitu, który ma zostać aktywowany w ciągu dwóch lub trzech tygodni. Nie jest jeszcze jasne, czy rzeczywiście się zachowa. W momencie zatwierdzenia przez 80% górników SegWitu, wyparliby oni resztę 20% z sieci, co od dawna bylo przepowiadane przez Bitcoin Core jako rozszczepienie lańcucha. Oczekuje się jednak, że pozostałe 20% górników zaakceptuje aktualizację.

Oznacza to, że SegWit zostanie w końcu zaimplementowany do sieci, po ponad dwóch latach debat. W perspektywie krótkoterminowej jej uaktualnienie umożliwi sieciom dwukrotnie większą przepustowość transakcji niż obecne poziomy, pod warunkiem że pozostałe modernizacje infrastruktury wykorzystają zwiększenie zdolności produkcyjnych w segmencie.

Następnie deweloperzy Bitcoin Core planują zwiększyć przepustowość poprzez kompresowanie transakcji za pomocą szeregu metod. Jednocześnie oczekując na sieć Lightning Network (LN), która wciąż pozostaje w dużym stopniu trudnym projektem, ponieważ programiści wciąż starają się dowiedzieć, jak połączyć end-points LN za pośrednictwem routingu.

Niewiadomą kwestią jest to, co zrobić z niektórymi dużymi blokerami, którzy są zdecydowanie przeciwni SegWitowi. Niektórzy sugerują, że jedynym prawdziwym wyborem jest powrót elastyczności łańcucha Ethereum, ale niektóre z nich najwyraźniej myślą o podzieleniu się na monety mniejszościowe nazywane Bitcoin Cash, generowanymi przez nowego klienta o nazwie BitcoinABC, które w dużym stopniu podąża za podejściem Bitcoin Unlimited.

Warto zauważyć, ile uwagi Bitcoin Cash, wraz ze znakiem BCC zgodnie z oświadczeniem ViaBTC, zyska w najbliższych dniach i później. Zwłaszcza, że gdyby chcieli ​​stworzyć własną sieć, węzły i górników, musieliby zatem dodać obecną infrastrukturę, podobnie jak inne monety.

To wszystko przekłada się na kilka następnych tygodni i może być bardzo interesujące dla Bitcoina, gdy waluta podchodzi do decyzji o jej przyszłości. Decyzja, która może być historycznym wydarzeniem.

 

Źródło cryptonews.pl