Irish Tech wprowadza na rynek urządzenie Cryptocurrency Wearable

Szybki wzrost popularności kryptowalut wraz z rosnącym rynkiem ICO i innych technologii Blockchaina doprowadziły do pewnego zaskakującego projektu, który został wprowadzony na rynek

Najnowszym z takich projektów jest pasek na nadgarstek, który umożliwia użytkownikom płacenie za napoje i jedzenie w barach i innych restauracjach.

Tech, zwany również Festy, jest pomysłem irlandzkiej firmy technologicznej Bitcart i będzie pierwszym urządzeniem tego rodzaju na rynku. Wykorzystuje on kod QR z infrastrukturą Blockchain, która wykorzystuje technologię InstantSend firmy Dash, dzięki czemu płatności są niemal natychmiastowe, ale przy znacznie niższych opłatach niż karty kredytowe. Prezes Graham de Barra powiedział: “Nasze partnerstwo z firmą Dash sprawia, że ​​jest to doskonałe rozwiązanie płatnicze dla codziennych transakcji. W przeciwieństwie do tradycyjnych płatności bankowych, które pobierają od dwóch do pięciu procent prowizji, tutaj nie ma kosztów.

Koncepcja ta jest nowa, ponieważ firmy starają się znaleźć sposoby wykorzystania nagłego wzrostu zainteresowania społecznego zdecentralizowanymi walutami i technologią Blockchain. Wyraźne zalety Blockchaina w zakresie bezpieczeństwa i weryfikacji płatności również wzbudziły zainteresowanie.

 

Źródło cryptonews.pl